مجله خبری زودتولز

ابزارآلاتی که فضانوردان با خود به فضا میبرند

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که فضانوردان چه ابزارآلاتی را با خود به فضا میبرند ؟

تصاویری که در ادامه می بینید بخشی از ابزارآلاتی است که فضانوردان برای رفع نیاز خود و برای کنکاش های خود در فضا ، با خود به فضا میبرند .

چاقوی جیبی نجات محصول آمریکا

1459684347670_pal97jmq8wzhuhaluvvq-w600-h600

این چاقوی تاشو که ۱۹۵۹ Camillus نام دارد بخشی از کیت نجات آلن شپارد بود که در تاریخ ۵ می سال ۱۹۶۱ میلادی در جریان ماموریت مرکوری فریدام ۷ با خود به فضا برد.

نخستین چاقوی نجات در مدار (۱۹۶۰ تا ۶۳)

1459684347701_ody2fktzl9regsyvtvnq-w600-h600

چاقوهای دست ساز «آسترو» مدل ۱۷ توسط شرکتی به نام Randall Made Knives ساخته می شدند و در اختیار سرنشینان فضاپیمای مرکوری قرار می گرفتند. این چاقوها تیغه ثابت و یک غلاف بزرگ داشتند. تیغه ۵.۵ اینچی این ابزار آنقدر قوی بود که در صورت نیاز فضانوردان می توانستند از آن برای باز کردن کپسول استفاده نمایند و یک دسته منفذ دار برایش در نظر گرفته شده بود که فضانوردان وسایل مورد نیاز برای زنده ماندن خود را به آن آویزان می کردند تا در صورت فرود در قلمرو شوروی یا نقاط ناخواسته دیگر بتوانند از آنها استفاده کنند.

استحکام سنج

1459684347549_mzsf5db39twi2vgzikqu-w600-h600

این ابزار در واقع برای اندازه گیری حدودی استحکام یا مقاومت سطح ماه در برابر نفوذ طراحی شده بود. با این حال، تردیدی نیست که نقش نوعی سلاح مبارزه را هم ایفا کرده است.

چوب گلف

golf

چوب های گلفی که آلن شپارد فضانورد ناسا در فوریه سال ۱۹۷۱ میلادی به کار برد تا دو عدد توپ گلف را با استفاده از آنها روی سطح ماه پرتاب نماید نیز در گروه سلاح های مبارزه جای می گیرند.

دیلم

deylam_1

در این تصویر که به سال ۱۹۹۵ میلادی باز می گردد فرمانده Kenneth D. Bowersox را می بینید که دیلم موجود در جعبه ابزار فضاپیمای کلمبیا را در دست دارد.

ابزارهای برقی

powertool

انواع مختلفی از ابزارهای برقی بیسیم توسط فضانوردان در محیط خارج از زمین به کار می روند. این ابزارها که به مته های مختلف مجهز هستند می توانند نقش یک سلاح بسیار خطرناک را ایفا کنند.
در این تصویر جان گرانسفلد فضانورد و متخصص ماموریت STS-125 ناسا را می بینید که یک ابزار برقی را در دست دارد و در شاتل فضایی آتلانتیس به سر می برد.

تلگرام