مجله خبری زودتولز

اولین ابزار بیسیم در کره ماه

اولین ابزار بیسیم در سال ۱۹۶۱ توسط بلک اند دکر رو نمایی شد. در اواسط دهه ۶۰ میلادی شرکت مارتین ماریتا با بلک اند دکر تماس گرفت تا برای ناسا ابزاری طراحی کند. این شرکت ابزار آچار بکس با اثر صفر برای پروژه جمینی طراحی کرد که میتوانست پیچ را بدون آنکه اثر عکس العمل به فضانورد در شرایط جاذبه صفر وارد کند پیچ را بچرخاند.

بلک اند دکر همچنین یک دستگاه بتن کن بیسیم برای ماموریت آپولو ماه نیز طراحی کرد.این بتن کن که میتوانست در شرایط سختی چون حرارت بالا و جاذبه صفر کار کند برای استخراج سنگ از سطح کره ماه استفاده شد.

1971moondrill

پیش از آنکه این دو دستگاه وارد این ماموریت های فضایی شوند میبایست تعدادی آزمایش در جاذبه صفر روی آنها صورت میگرفت. بلک اند دکر با کمک ناسا این ابزار را یا در زیر آب و یا در هواپیماهای مخصوصی که تا حد ممکن ارتفاع گرفته و شروع به سقوط آزاد کرده، آزمایش کرد.

در نتیجه این آزمایشات بلک اند دکر در کنار سفارشات سازمان فضایی توانست دستگاه های دیگری نیز اختراع کند که از جمله آنها دستگاه باتری سبک وزن دقیق پزشکی و جاروبرقی کوچک دستی به نام داست باستر است اما بوجود آمدن دستگاه های برقی بیسیم به پیش از دخالت سازمان فضایی بر میگردد.

برگرفته از وبسایت رسمی ناسا :

https://www.nasa.gov

..:: تهیه و ترجمه شده در زود تولز ::..

هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد

تلگرام