مجله خبری زودتولز

تاریخچه آینهل

تاریخچه آینهل

شروع داستان موفقیت های آینهل

در سال ۱۹۶۴هانس آینهل، که تا آن زمان مالک یکی از کسب و کارهای نصب و راه اندازی در شهر لانداو آن در ایزار از برادر زاده خود جوزف تانهابر خواست که شرکتش را بر عهده بگیرد. هیچ کس نمیتوانست عواقب چنین تصمیم را در آن زمان ببیند. جورف در واقع در سفر بود تا بتواند حرفه ی تجارت را بیاموزد و در این زمینه تجربه کسب کند. این مهندس الکتریک بسیار پر جنب و جوش برنامه های متفاوتی نسبت به آینده در شرکت کوچک محلی عموی خود در نظر داشت.

با این وجود در نهایت جوزف اجازه داد تا راضی شود و شرکت عموی خود را به دست گرفت و پویایی و جنب و جوش وی باعث شد که ایده ها، تصور و محصولات جدید را ایجاد کند که کسب و کار این شرکت عمویش را رونق دهد. و اینگونه بود که جوزف پایه های موفقیت های پی در پی این شرکت شد که همچنان هم ادامه دارد. یکی از تصمیم های کلیدی که مهندس مکانیک جوان گرفت که نشان دهنده جهانی بودن این شرکت بود نگه داشتن نام شرکت عمویش بود نامی که در طی نیم قرن آینده کلمه ای آشنا در بین مصرف کنندگان لوازم برقی و باغبانی شد: آینهل

Einhell_Erste_Belegschaft

جهانی شدن این شرکت

در والین سالهای موفقیت این برند دست به تولید تابلو برق و ترانسفورمر کرد تا پایه برای موفقیت های بیشتر محصولات این شرکت مانند ساخت تابلو سه فاز توضیع کننده برق در سایت ساختمانی و ترانسفورمرهای ابزار جوشکاری، کلاف سیم و شارژر های باتری های کوچک. بالشتک های ابزارها عمدتاً از آهن قراضه هایی تولید میشد که از تولید کننده اتومیبیل در نزدیکی خود به هزینه کم خریداری میکرد. بجز این دسته از ابزار و ترانسفرمر ها ابزار تولید شده توسط این شرکت گسترش یافت و ابزاری چون سری ابزار باربیکیو نیز اضافه شد.

شرکت هاسن آینهل در سال ۱۹۶۸ زمانی که یک آتش سوزی باعث نابود شدن بسیاری از محصولات جدید شرکت را از بین برد، دچار اولین شکست خود شد. با این حال جوزف نا امید نشد و با استفاده از همت کارکنان مجرب، شرکت توانست تولیدات خود را پس از ۱۴ روز ادامه دهد.

در پایان سال ۱۹۸۶ – که سالی پر از اتفاقات بود- زمانی که انسان برای اولین بار نیمه تاریک ماه را مشاهده کرد، مسیر جدیدی برای آینده لانداو طرح ریزی شد.

این شرکت، یکی از پیشگامان جهانی شدن، به سرعت کارخانه خود را در اسپانیا گشود. موسس شرکت همچنین از معدود غربی هایی بود که برای گسترش کار خود به کشورهای آسیایی نیز سفر کرد و سایت های تولیدی در این مکانهای ایجاد کرد. برای اهداف بلند مدت و  استراتژی های طولانی مدت در جهانی سازی و تجارت های بین المللی این شرکت، ارتباطاتی در هنگ کنگ، ژاپن، تایلند و تایوان ایجاد شد.  برای اطمینان از کارکرد درست و رسیدن به این هدف های متعدد شرکت به بخش های مختلفی تقسیم شد: یکی بخش فروش و دیگری بخش تولید. در سالهای بعد این شرکت تبدیل شد به یکی از قدرت های اروپا و تامین کننده ابزار بسیاری از فروشنده ها در سطح اروپا.

csm_tgebaeude_ef5deabc2c

 

چشمی به آینده شرکت و تامین امنیت تجارت شرکت

زمانی که جوزف شرکت را به دست گرفت و نام شرکت را نیز نگاه داشت هیچ کس نمیتوانست این رشد سریع شرکت را پیشبینی کند. در سال ۱۹۸۰ زمانی که ۲۰ سال از تاسیس این شرکت گذشته بود، حجم معاملات، جهانی شدن و جایگاه این برند در بازار رشد بسیاری نسبت به شرکت خانوادگی کوچکی بود که ابتدا شکل گرفته بود.

در دوران جهانی شدن و همراه با افزایش نیاز به سرمایه، ساختار مناسبی برای پیش روی ثابت نیاز باید ایجاد میشد. و به عنوان شخصی با دید گسترده موسس این شرکت همواره به آینده دور مینگریست و به دنبال امنیتی برای آینده این شرکت میگشت. این ملاحضات در نهایت باعث شد این شرکت از یک شرکت محلی کوچک به یک کمپانی بزرگ بین المللی تبدیل شود. و تصمیم ورود به بازار بورس در سال ۱۹۸۷ گرفته و اجرایی شد. در حال حاضر این شرکت نه تنها رقیبی مناسب در بازار میباشد بلکه وارد لیگ برترین تولید کنندگان آلمان شد.

شروع موفق در قرن ۲۱

سالگرد ۲۵امین سال تاسیس شرکت همراه با تغییرات قابل ملاحظه ای در تاریخ جهان بود که در عملکرد این شرکت نیز تاثیر گذار بود. سقوط دیوار برلین، و به دنبال آن یکپارچه سازی آلمان، فروریزی اتحاد شوروی سابق، بازسازی اقتصادی و ایجاد دوباره بلوک شرقی که همه نقاط عطف اقتصاد آلمان بودند. همچنین آینهل موقیعت های جدیدی برای خود ایجاد کرد که با سرعتی ثابت و استمرار اجرایی شدند. اما تغییرات داخلی زیادی در دهه آخر قرن ۲۰ در داخل این شرکت شکل گرفت. جوزف از مدیریت اجرایی به هیئت نظارت رفت و مدیریت شرکت را به جوانان سپرد. و تقریباً همزمان تعدادی از مدیران ارشد که از زمان آغاز کار این شرکت در آن حضور داشتند بازنشست شدند.

انتقال به قرن و دوره جدید بسیار روان صورت پذیرفت زیرا این شرکت در گذشته برنامه های بلند مدت دقیقی برای خود طرح و برنامه ریزی کرده بود. زمانی که آینهل سالگرد ۴۰ سالگی خود را در سال ۲۰۰۴ جشن گرفت این شرکت بهترین نتیجه سالانه را توانسته بود بدست آورد.

Einhell_Hauptgebaeude

۲۰۰۴ تا کنون – آینهل به شرکتی جهانی تبدیل میشود

پس از ۴۰امین سالگرد تاسیس این شرکت در سال ۲۰۰۴، آینهل به روند رشد سریع خود بازگشت. حجم معاملات افزایش یافت و زیرمجموعه های متعددی از این شرکت در کشورهای دیگر گشوده شد در همین حال راه به بازارهای دیگر نیز باز شد. در زمان این رشد سریع جهانی، برادران لهمن ورشکست شدند و همه چیز عوض شد. در نتیجه عجز لهمن به پرداخت دیون خود، کل جهان دچار مشکل مالی شدند. وام ها در کل جهان رو به اتمام بود و همه ملت ها و کشورها برای دفاع از منافع خود شرایط و مسائل را بدست خود گرفتند.

در این شرایط آینهل نیز نیاز داشت تا در این شرایط بحران مالی برنامه ای، برنامه ریزی هایی داشته باشد که از مشکلات بیشتر پیشگیری کند. زیرمجموعه های خارجی تلفیق شدند و به ساختاری تنگتری انتقال یافتند. محصولات جدید با کیفیت بالاتر تلفیق و وارد هسته مرکزی محصولات شدند.

با کمپین بازاریابی ابزار باکیفیت موقیعت این برند را به عنوان یک برند با کیفیت تغییر داد؛ و بازارهای جدیدی در آمریکای جنوبی و استرالیا گشوده شد. سازمان آینهل و ساختار آن با معرفی مدیریت جدید به همراه زمان وارد دوران جدید شد.

در حالی که پنجمین دهه تاسیس شرکت به اتمام رسید شعار شرکت دیگر شعاری از گذشته نبود بلکه استراتژی این شرکت را برای مدیران آینده اعلام میکرد: آینهل، احسنت!

Power_X-Change_Familie

برگرفته شده از وبسایت رسمی آینهل

http://www.einhell.com/

..:: تهیه و ترجمه شده توسط زودتولز ::..

..:: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد::..

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 17
دوست نداشتم: 9
میانگین امتیازات: 1.89

3 دیدگاه در “تاریخچه آینهل

این حرفا چیه راجع به اینهل ابزار اینهل اسباب بازی من یه اره م یزی خریدم ظرف ۱۵ ماه سه بار خراب شد از ارمیچر ش .

واقعا اینطوری نیست این شرکت تا الان اصلا هیچ ابزاری به اسیا وارد نکرده و کالاهاش رو فقط تو امریکا و بعضی جا های اروپا داده دستگاه های جوش کاری ک با مارک اینهل میاد ایران همه قلابی و اشغال هست ک همون جنس چینی کیفیتش بیشتره و گرنه جنس اورجینال اگر شاید تو ترکیه پیدا کنی ی دستگاه جوش ارزونش به پول الان ۶ یا۷ میلیون به بالا هست نه ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومن اینایی ک میاد اشغاله حتی ساخت چینم نیست فقط همین بگم وقتی در حال تعمیرات یک دستگاه جوش اینهل بودم متوجه شدم به اندازه ۷۵ امپر سه تا دیود ۲۵ امپر برای یکسو سازی خروجی گذاشته بودن یعنی توان نهایی دستگاه خیلی هم که میشد درحد ۷۰ امپر بیشتر نمیشد در حالی که روی دستگاه نوشته بود ۱۸۰ امپر علاوه بر این کیفیت قطعات و مدار بندیش خوب نیست

واقعا آینهل نخرید اصلی آلمانیش تو ایران اصلا گیر نمیاد چون اورجینالش گرونه و جنسای اینهل پشت ویترین مغازه ها همه فیک و آشغال و ۶ ماه هم کار نمیکنه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلگرام