مجله خبری زودتولز

تاریخچه کارشر

تاریخچه کارشر

آلفرد کارشر- مخترع و بازرگان

لفرد کارشر همانند رابرت بوش، گوتلیب دایملر و گرف زپلین یکی دیگر از مخترعین و بازرگانانی بود که از شروع عصر صنعتی در وورتمبرگ متولد شد. با یک تعهد محکم، او زندگی خود را صرف به ثروت رساندن ایده های کرد. در سال ۱۹۲۴، جوان ۲۳ ساله که تحصیلات خود در دانشگاه اشتوتگارت به پایان رسیده بود ابتدا در نمایندگی پدر خود شروع به کار کرد که بعدها آنرا به دفتر مهندسی خود تبدیل کرد. در ۱۹۳۵ وی شرکت خود را برای تولید دستگاه های حرارتی تولید شده خودش در اشتوتگارت تاسیس کرد. الفرد کارشر کوره حمام را در کنار چندی دیگر از محصولات را خود بر طراحی کرد.

در ۱۹۳۹ شرکت خانوادگی به وینندن شهری که همچنان این شرکت در آن دفتر دارد، تغییر مکان داد. در آن زمان این شرکت برای درستگاه های حرارتی برای موتور و کابین هواپیما نیز تولید میکرد. با شروع جنگ جهانی دوم این شرکت تمرکز خود را به تولید موارد مورد نیاز روزمره تغییر داد.

unternehmensgeschichte

تغییر به فناوری شستشو

آلفرد کارشر در دهه ۵۰ میلادی با تولید اولین دستگاه فشار بالای آب گرم در اروپا وارد عرصه دستگاه های شستشو شد. طراحی این دستگاه چنان نوآوری داشت که همچنان پایه تمام دستگاه های مشعلی کنونی است.

همانند بسیاری دیگر، آلفرد کارشر زنده نماند تا موقیت جهانی شرکت و برند خود را مشاهده کند. زمانی که در ۱۷ سپتامبر ۱۹۵۹ در سن ۵۸ سالگی آلفرد در گذشت، همسرش آیرین مدریت شرکت را به عهده گرفت و این شرکت را برای ۳ دهه متوالی مدیریت کرد. اکنون فرزندان آنها یوهانس کارشر و سوزان زیمرمان وون سیفارت عهده دار مدیریت این شرکت خانوادگی را به دوش میکشند.

جهانی شدن

در ۱۹۶۲ کارشر اولین زیر مجموعه خود را در فرانسه تاسیس کرد، و به دنبال آن در اتریش و سوئیس. جهانی شدن این شرکت به سرعت ادامه پیدا کرد. در ۱۹۷۵، کارشر یک کارخانه در برزیل گشود؛ ۱۰ سال بعد این شرکت در آمریکا، آفریقا، استرالیا و دیگر کشور ها ۱۶ شرکت زیر مجموعه گشود. تا سال ۲۰۱۶ کارشر ۶۰ شرکت زیر مجموعه در خارج از خاک خود دارد که ۸۵ درصد درآمد این شرکت را شامل میشوند. با بیش از ۴۰ هزار مرکز فروش در ۱۹۰ کشور، کارشر از مشتریان خود در سراسر دنیا حمایت میکند.

unternehmensgeschichte (1)

رشد از طریق نوآوری

پس از گذراندن فاز تنوع، کارشر توجه خود را در سال ۱۹۷۴ به دستگاه های شستشو فشار قوی جلب کرد. در این سال رنگ محصولات این شرکت از آبی به زردی که اکنون به آن شناخته شده است تغییر یافت. در ۱۹۸۰، شرکت محصولات خود را برای پوشش وسائل پایه مورد نیاز شستشو در ابتدا در زمینه حمل و نقل و ساختمان گسترش داد. قدم به قدم محصولات شرکت به تجهیزات تخصصی دیگر همانند بخار شوی، جاروی آبی و خشک و دستگاه تصویه آب گسترش داد.

از نقاط عطف دیگر این شرکت، تولید دستگاه (HD 555 profi) در سال ۱۹۸۴ بود که اولین دستگاه شستشو فشار قوی قابل حمل بود. در سال ۱۹۹۳ طیف محصولات شرکت شامل خانه داران نیز شد و از آن زمان تا کنون کارشر دستگاه های مورد نیاز برای شستشوی داخل منزل نیز تولید کرده است. The RoboCleaner RC 3000 اولین دستگاه تمام اتوماتیک برای جارو در منزل از طراحی های این شرکت میباشد. در سال ۲۰۰۷ این شرکت محصولات باغبانی را نیز وارد طیف محصولات خود کرد که این محصولات شامل پمپ آب و لوازم مورد نیاز آنها میباشد.

unternehmensgeschichte (2)

در سال ۱۹۸۶، کارشر فناوری پیشگام برس رولی برای خشک کن اسکرابر در محصولات حرفه ای خود ایجاد کرد. با کمک نازل جدید در کارواش های این شرکت در سال ۱۹۹۵، بهره وری این دستگاه ها تقریبا دو برابر شد. میزان گرد و خاک ورودی جارو برقی های تجاری این شرکت بسیار افزایش پیدا کرد و در سال ۲۰۰۷، سیستم نوین تمیزی فیلتر کمکی راه اندازی شد. محصولات جدید دیگری در راستای شستشو در کل جهان طراحی شد:۲۸۴ ستون واقع در میدان سن پیترو رم توسط یکی از اسپری های طراحی شده توسط کارشر در یک محیط ۲۵ هزار متر مربعی استفاده شد. از سال ۲۰۰۹ کارشر، دست به فروش کارواش های فشار بسیار بالا با فشار ۲۵۰۰ بار کرده که نه تنها نما را تمیز میکند بلکه میتواند بتن را خورد کند. در همان سال یک جارو چند کاره توسط این شرکت وارد بازار شد و یک گروه جدیدی از مصرف کنندگان به این شرکت پیوستند.

در شرکت کارشر از ابتدا نوآوری یکی از کلیدی ترین مسائل پیشرفت این شرکت بوده و همچنان ادامه دارد. تنها در سال ۲۰۱۱ کارشر ۱۰۰ محصول جدید را تولید کرد. این برند جهانی شستشو همچنان برای خلاقیت، کارایی بالا و نوآوری در حل مشکلات شناخته شده است.

برگرفته شده از وبسایت رسمی کارشر:

https://www.kaercher.com

 

..:: تهیه و ترجمه شده در زودتولز ::..

..:: هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد ::..

تلگرام