مجله خبری زودتولز

تکنولوژی هایی عجیب در گذشته ای نه چندان دور !

همیشه دیدن عکس های قدیمی در فضای مجازی برای کاربران جذاب بوده است. روزانه هزاران تصویر از این نوع در فضای مجازی از سوی وب گردهای خوش ذوق به اشتراک گذاشته می شود. انتشار این نوع عکسها برای بسیاری از کاربران که تاکنون از دیدنشان غافل بوده اند بسیار جذاب و مهیج است.تصاویری که در زیر مشاهده می کنید شاید هنگام شکار توسط عکاس به نظر مهم نمی آمد، اما بعد از گذشت سال ها این عکس ها روایت گر خاطرات آن سال هاست.

– پیش از اختراع دوربین های فیلم برداری نوین ، برای فیلم برداری از مسابقات ” فرمول یک ” ، از روش زیر استفاده میکرند !

Untitled-1_1

– نخستین موبایل تولید شده به سال ۱۹۷۳ باز میگردد . این موبایل توسط شرکت موتورلا ساخته شده بود و حدود یک کیلوگرم وزن آن بود .

Untitled-2

– پیش از ساخته شدن جی پی اس های امروزی که به صورت هوشمند عمل میکنند ، از جی پی اس هایی استفاده میکرند که فقط یک دستگاه ساده بودند که رول نقشه را به صورت تدریجی جا به جا میکرند .

Untitled-3

– اولین اتوموبیل برنده مسابقات سرعت شیکاگو که سرعت آن فقط و فقط ۱۴ کیلومتر در ساعت بود ! آن مسابقه در سال ۱۸۹۵ برگذار شد و جایزه آن هم ۵ هزار دلار بود .

Untitled-4

– قبل از اختراع ساعت های زنگ داری ، در حدود ۱۰۰ سال پیش کسانی بودند که صبح ها با چوب های بلند به پنجره خانه ها میزدند تا آنها را از خواب بیدار کنند . آنها در قبال این کار پول میگرفتند .

Untitled-5

– پیش از عمل های عجیب و غریبی که امروزه در سطح کشور و جهان شاهد آن هستیم ، در سال های نه چندان دور نیز روش های جایگزینی برای این عمل ها پیدا میکرند !

عکس زیر مربوط به دستگاهی هست که با استفاده از آن ، مردم میتوانستند چال لپ داشته باشند !!! همان چیزی که امروزه به مکررات شاهد آن هستیم .

Untitled-6

تلگرام