مجله خبری زودتولز

جارو برقی خود را معطر کنید

برای تمیز نگه داشتن خانه از جارو برقی استفاده می کنیم. حال اگر محفظه آن را به طور منظم تمیز نکنیم، منبع انتشار بوی بد در خانه می شود. دستور العمل ساده زیر نحوه تمیز نگه داشتن دستگاه را بیان می کند.

گام اول : محفظه را تمیز کنید

قدم اول تمیز کردن محفظه دستگاه است. با استفاده از یک دستمال مرطوب تمام سطح محفظه را پاک کنید به شکلی که هیچ گونه گرد و غباری باقی نماند. کیسه محفظه خود را تعویض کنید و این کار را هر دو یا سه ماه یکبار بدون در نظر گرفتن اینکه پر شده است یا نه، انجام دهید. اگر از یک کیسه قابل شستشو استفاده می کنید آن را از محفظه جدا کنید و به طور کامل تمیز کنید.

گام دوم : فیلتر را عوض کنید

فیلترها در جاروبرقی برای نگه داشتن گرد و غبار ، آلودگی و مواد حساسیت زا استفاده می شوند، که از ورود این مواد به هوا جلوگیری می کنند. توصیه می شود که فیلتر خود را هر سه یا شش ماه یکبار تعویض کنید تا دستگاه شما در بهترین حالت کارایی خود قرار گیرد.

گام سوم: از پدهای عطری استفاده کنید

برای دستگاه جارو برقی خود پدهای عطری خریداری کنید. رایحه مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را در بالای فیلتر قرار دهید. هنگامی که دستگاه روشن می شود و هوا از پد عبور می کند، یک رایحه بوی ملایم در خانه پخش می شود.

گام چهارم : افزودن دارچین

مقداری دارچین داخل کیسه جارو برقی و یا قسمت های دیگر محفظه بریزید. بوی قوی دارچین می توان به خنثی کردن بوی بد مواد دیگر کمک کند. اگر بوی دارچین را دوست ندارید از هر ماده غذایی خوشبو دیگر مانند دانه های قهوه و یا پوست پرتقال خشک شده استفاده کنید.

گام پنجم : افزودن جوش شیرین

یک قاشق چای خوری جوش شیرین به داخل کیسه و یا قسمت های دیگر محفظه خود اضافه کنید. به عنوان یک خنثی کننده بو، جوش شیرین از بازگشت بوی بد به داخل خانه جلوگیری می کند. اضافه کردن جوش شیرین، دارچین(و یا هرچی که انتخاب شماست) را به عنوان یک عادت همیشگی هر زمان که کیسه محفظه خود را تعویض می کنید انجام دهید تا نتیجه مطلوب را بدست آورید.

رعایت کردن این نکات ساده، راه حل مناسبی برای جلوگیری از پخش بوی نامطبوع داخل خانه می باشد. از طرفی می توان از دستگاه جارو برقی خود به عنوان یک خوشبو کننده نیز استفاده کنید.

تلگرام