مجله خبری زودتولز

جعبه ابزار خودتان را بسازید

نداشتن جعبه ابزار در هر خانه یا کارگاهی باعث ایجاد مشکلات فراوانی میشود .

از جمله گم شدن برخی ابزارآلات یا … . داشتن یک جعبه ابزار خوب همیشه به سرعت بخشیدن به کار و سهولت در کار کمک میکند .

۱ – چکش
زمانیکه شما قصد آویختن یک عکس و یا درست کردن قفسه دارید چکش ضروری است. یک اندازه و وزن مناسب برای استفاده راحت خود انتخاب کنید. نیاز به یک چکش ساخت و ساز مخصوص ندارید فقط یک چکش که برای تعمیرات کوچک و انجام کارهای خانه مورد استفاده قرار گیرد.

۲ – متر
یک متر برای اندازه گیری پنجره برای نصب پرده و اندازه گیری اتاق برای موکت مورد استفاده قرار می گیرد. یک متر محکم اندازه گیری ۱۰ متری و یک متر ۳ متری برای کارهای کوچک تر تهیه کنید.

۳ – پیچگوشتی
یک ست پیچ گوشتی خوب در بسیاری از خانه ها خاک نخواهد خورد. حداقل یک دوسو تخت و یک چهارسو در سایز متوسط تهیه کنید. اگر شما با وسایل صوتی و عینک کار می کنید نیاز به تهیه یک ست پیچ گوشتی نازک و مناسب دارید.

۴ – دریل شارژی و مته
هیچ جعبه ابزاری بدون یک دریل شارژی و مته کامل نخواهد شد. دریل کاربردهای زیادی دارد. یک دریل با وزن مناسب برای کارکرد خود پیدا کنید و مطمئن شوید که دریل شما چند حالت مختلف سرعت داشته باشد و قابلیت چپگرد و راستگرد نیز داشته باشد. البته شما از دریل برای انواع پیچ گوشتی ها نیز می توانید استفاده کنید.

۵ – چاقو
بسیاری از کارهای خانه نیاز به برش دادن و قطعه قطعه کردن و استفاده از چاقو می باشد. یک چاقو تیز از ابزارهای ضروری هر خانه به شمار می رود. چاقو باید تیغه آن به راحتی قابل تعویض باشد و دسته مستحکم برای تحمل فشارهای زیاد داشته باشد. یک چاقو خوب می توان یدکی مناسب برای چاقو آشپزخانه باشد.

۶ – تراز
هرچه قدر هم که تصور کنید یک جسم یا یک عکس را صاف آویزان کرده اید، این امکان وجود دارد که به اندازه کافی صاف نباشد. شما می توانید خود را از یک سر درد و اتلاف وقت با تهیه یک تراز در جعبه ابزار خود خلاص کنید. تراز های لیزری سرگرمی های زیادی دارند ولی چیزی که واقعا مورد نیاز است یک سطح حباب محافظ کار و مناسب است.

۷ – ست آچار آلن
چند مرتبه اتفاق افتاده است که برای سفت کردن پیچ یک صندلی یا یک میز متوجه این شده باشید که با با پیچ گوشتی معمولی مطابقت ندارد و یک شکل شش ضلعی دارد؟ این زمانی است که ست آچار آلن کارآمد می شود. یک ست آچار با سایزهای مختلف تهیه کنید که در تمام موارد حتی فضاهای کوچک کاربرد داشته باشد.

۸ – آچار فرانسه
خیلی از کارهای خانه نیاز به یک آچار فرانسه چند کاره دارد. این آچار قابل تنظیم با فک کشویی خود، این اجازه را به شما می دهد که کارهای زیادی با یک ابزار انجام دهید.

۱۰ – دم باریک
این ابزار دستی، هم برای برش دادن و هم برای محکم کردن مناسب است. برای انجام کارهای کوچک برقی این ابزار بسیار کاربردی است. دهانه باریک آن می توان به جاهایی که انگشت نمی تواند برود نفوذ کند.
۱۱ – سایر ابزارآلات
ابزارآلات زیر را نیز برای اضافه کردن به جعبه ابزار خود در نظر بگیرید.
– چراغ قوه
– فنر یا سیم لوله پاک کن
– گیره
– میخ، پیچ، بست
– چرخ سمباده
– تفنگ درز بندی
– طناب
– سیم سبک
– چسب و تفنگ آن
– نوار تفلن
– اره آهن بر

تلگرام