مجله خبری زودتولز

تاریخچه اشتیل

تاریخچه اشتیل

..:: تاریخچه اشتیل ::..

اشتیل توسط دیدگاه یکنفر آغاز شد؛ ولی امروزه، بیش از ۸۰ سال بعد، این گروه برای ۱۲ هزار نفر اشتغال زایی کرده است از جمله ۴۰۰ طراح و مهندس. این شرکت با فعالیت در بیش از ۱۶۰ کشور و ۳۵۰۰۰ فروشنده فعال دارد و به علت طراحی با کیفیت و بالای این محصولات، اشتیل یکی از انتخاب های برتر مصرف کنندگان حرفه ای در سراسر جهان بوده.

در سال ۱۹۲۷، یک سال پس از تاسیس شرکت، آندریس اشتیل کارخانه ای در باد کانشتات، نزدیک اشتوتگارت تاسیس کرد. این ساختمان بر اثر بمباران و تخریبات جنگ به شدت آسیب دید بنابراین اشتیل تولید خود را به وایبلینگن تغییر مکان داد که همچنان در آن شهر حضور دارد.

در دهه ۳۰ میلادی، اشتیل که به بار آوردن کارکنان وفادار و حرفه ای اعتقاد داشت، اولین ارّه زنجیری بنیزینی که نیاز به ۲ کاربر داشت را ابدا کرد. در دهه ۵۰ میلادی ایده آندریس اشتیل با تولید اولین ارّه زنجیری سبک به حقیقت پیوست که نهایتاً باعث شد صنعت درخت بری را متحول کند.

در دهه ۷۰ میلادی، خط تولید این شرکت مکانیزه شد و لوگو برند که تا آن روز نشانگر تخصص شرکت در چوب بری بود حالا نشانگر یک برند بین المللی با کیفیت بالا بود. برای رسیدن به تقاضای کیفیت بالا در بازار، اشتیل کوره تولید منیزیم ایجاد کرد تا بتواند ابزار برقی و اره زنجیری با کیفیت بالاتری تولید کند. در نهایت در سال ۱۹۷۳ موسس شرکت آندریس اشتیل در گذشت و مدیریت شرکت به هانس پیتر اشتیل و خواهرش اوا مایر اشتیل واگذار شد.

در اواخر قرن ۲۰ ام اشتیل کیفیت خود را به نجار ها و مصرف کنندگان خود ثابت کرد و جای خود را در بازار به عنوان برندی با کیفیت بالا تثبیت کرده بود. همچنین اشتیل خط تولید محصولات باغبانی خود با نام وایکینگ را در اتریش گشود و تحت مدیریت دکتر نیکولاس اشتیل نوه موسس شرکت توانست به سرعت رشد کند.

با شروع قرن جدید، اشتیل سری جدید ابزار چند کاره خود را وارد بازار کرد. سیستم استفاده شده در این سری از ابزار کومبی سیستم نام گرفت. پس از مدتی اشتیل مرکز مهندسی نوین خود را در شهر وایبلینگن تاسیس کرد. این شرکت بیش از ۴۰ میلیون یورو برای بخش تحقیق و گسترش خود سرمایه گذاری کرد. در همین حین، وایکینگ سری انحصاری ماشین چمن زنی خود را تولید کرد. این سری جدید توسط تیم اتریشی و با بیش از ۱۷ هزار ساعت کار تولید شده بود.

در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ اشتیل وارد صنعت ابزار بیسیم شد. اولین ابزار بیسیم که این شرکت با آن وارد بازار شد شمشاد زن بود که با وجود قدرت زیاد بسیار کم صدا بود. در طی چند سال اشتیل ابزار بیسیم خود را گسترش داد و توانسته خود را در بین ابزار بیسیم جایگاه خود را پیدا کند.

تلگرام