مجله خبری زودتولز

ماشین حساب مهندسی برای استفاده در کارگاه!

من یک ماشین مهندسی دارم پس چرا باید یکی دیگر برای کارگاه بخرم؟

من یک مدل TI-30XIIS برای فروش با قیمت ۱۰ دلار در فروشگاه داخلی اداره پیدا کردم و متوجه شدم به آن نیاز دارم. یکی از همین مدل در دفترم به طور مرتب استفاده می کنم و می توانم آن را با خودم حمل کنم ولی احتمال دارد که آن را فراموش کنم.

آنها فقط ۳ رنگ در فروشگاه داشتند، سیاه، سفید و صورتی. رنگ پرتقالی روشن یا آبی برای مقاوم بودن بهتر هستند ولی من رنگ سفید را انتخاب کردم.

من به طور فزاینده ای نیاز به استفاده از توابع پیشرفته تری نسبت به ماشین حساب داخلی موبایل دارم و برنامه ای که از آن استفاده می کنم درهم ریخته و شلوغ است. مهم نیست که چه قدر از این برنامه استفاده می کنم من فقط آن را دوست ندارم!

ممکن است یک ماشین حساب با ۴ عمل اصلی را بخرم ولی اغلب از چندین تابع پیشرفته استفاده می کنم که خودم آنها را پیدا میکنم.

مثلثات – هنگامی که شما در حال کار با مثلث، مربع، مستطیل، چهار گوش با اجزای مورب یا هر شکل زاویه دار دیگر هستید، توابع از پیش تعریف شده به شما در اندازه گیری و محاسبه سریع کمک می کند.

وقتی در حال کار با رایانه متصل به وب هستم اغلب از سایت wolframalpha برای محاسبات پیشرفته استفاده می کنم. بعضی مواقع از این سایت در موبایلم نیز استفاده میکنم.

اما توانایی کار با یک ماشین حساب دستی می تواند زمان زیادی را صرفه جویی کند.

پرانتز – گذاشتن پرانتز در اطراف عملیات باعث می شود محاسبات پیچیده بسیار ساده تر انجام شوند، به خصوص اگر درگیر تغییرات باشند.

عدد Pi – هنگامی که با دایره ها کار می کنید به عدد Pi نیاز دارید. شما به دکمه Pi فقط برای تایپ عدد ۳.۱۴ نیاز ندارید این دکمه می تواند تغییرات را راحت تر کند.

توان

جذر

اعداد معکوس

+ ,  – ,  x ,  ÷

این مدل جدید که خریدم دومین ماشین حساب ارزان مدل TI می باشد. این بیشتر از نیاز من است همچنین دارای انرژی خورشیدی و باتری می باشد. ماشین حساب مدل ارزان تر فقط دارای باتری است. برای چیزی که من اغلب از آن استفاده می کنم داشتن انرژی خورشیدی ضروری می باشد.

من از ماشین حساب ها به طور مداوم استفاده می کنم. عمدتا از ماشین حساب مهندسی، از برنامه ماشین حساب پیش فرض موبایل، از لپ تاپ و کامپیوتر شخصی خودم برای محاسبات استفاده می کنم و شاید بعضی اوقات برای محاسبات و تبدیل های ساده از گوگل استفاده کنم. هرچند وقت یکبار که به عملیات پیشرفته تر نیاز دارم از وب سایت رایگان wolframalpha استفاده می کنم.

من تنها کسی نیستم که از ماشین حساب مهندسی برای کارگاه یا پروژه استفاده می کنم، درست است؟

صحبت کردن درباره ماشین حساب مهندسی من را به عقب بر می گرداند. قبلا بیشترین استفاده از توابع مهندسی در ماشین حساب را داشتم و هنوز از حالت رادیان برای محاسبات زوایا استفاده می کنم.

من به برخی از مدل های دیگر TI نگاه کردم، از جمله TI-36X Pro که نمودار مقایسه مدل ها نشان می دهد تنها مدل مناسب برای کارهای فیزیکی و مهندسی است. به نظر می رسد این مدل برخی از تبدیل های از پیش ساخته شده را ارائه می دهد مانند تبدیل اتوماتیک فوت به متر.

مدل TI-36X Pro همچنین دارای ثابت های از پیش تعریف شده است. اگر چه تمام چیزهایی که من نیاز دارم از سال ها قبل طراحی شده اند.

تبدیلات متریک در مدل TI-36X Pro شامل طول، فاصله، وزن، حجم، دما، سرعت، قدرت، انرژی و فشار است.

این تمام چیزی که من میخواهم نیست مانند تبدیل Nm به ft-lb ولی همین خیلی زیاد است.

مدل TI-36X Pro در مقایسه با مدل TI-30X IIS با قیمت ۱۰ دلار قیمت دو برابری معادل ۱۹ الی ۲۰ دلار دارد.

 

منبع : toolguyd

تلگرام