مجله خبری زودتولز

ابزارآلات برقی هدف دزدان قرار گرفته است

مته های برقی، میخکوب و اره های برقی در حال تبدیل شدن به گزینه های انتخابی برای دزدانی هستند که به دنبال جابه جایی سریع هستند.

eight_col_drill

پلیس بیان می کند که گزارش های روزافزون درباره سرقت ابزارآلات از ساختمان های در حال ساخت دریافت می کند و خواستار قفل جعبه ابزار کارگران شده است.

این چیزی بود که مدیرعامل ساختمان Pzazz در منطقه Taranaki (در غرب کشور نیوزیلند)، برای اولین بار تجربه کرده است. او می گوید ابزارهایش که ارزش آن بیش از ۱۲۰۰۰ دلار بود، اخیرا به سرقت رفته است. وی ادامه می دهد به محض اینکه ابزارآلات جدید در ساختمان های  New Plymouth (شهری در غرب کشور نیوزیلند) مورد استفاده قرار می گیرد، توسط دزدان به سرقت می رود. این شخص که صاحب ۶ فرزند می باشد اذعان می کند این ضربه بزرگ زمانی به او وارد شده که خانواده اش در شرایط بدی بودند. او می گوید: “این اتفاق برای من غیرقابل تحمل بود… هنگامی که درگیر بیمارستان برای به دنیا آمدن فرزند ششم خود بودم و از طرفی درگیر مشکلات قلبی خودم بودم، این اتفاق همه شرایط را بدتر کرد.” وی بیان می کند که چندین پیمانکار دیگر را در منطقه میشناسد که در ماه های اخیر به گونه ای مشابه مورد هدف دزدان قرار گرفته اند و این بسیار آزار دهنده می باشد. وی ادامه می دهد: “من فکر نمیکنم دزدان ما را درک کنند، همه فکر می کنند پیمانکاران ساختمانی پول زیادی دریافت می کنند. ولی این ابزار چیزهایی هستند که توسط آنها روزی بدست می آوریم.”

Grant Carroll کارآگاه ماجرا گفت که این دزدی ها احتمالا یک روند سراسری است. وی می گوید: “در جایی که ساخت و ساز ادامه دارد، فرصت مناسبی برای افراد بد و دزدها فراهم کرده است. ما از پیمانکاران می خواهیم وقتی کسی به محل کارشان می آید ابزارآلات خود را دور از چشم افراد قرار دهند و همچنین شب ها محل کار خود را به طور امن قفل کنند.”

Dave Mudge از انجمن سازندگان سازمانی معتبر می گوید درحالیکه چنین مواردی وجود دارد، اکثر سازندگان و پیمانکاران از خریداری ابزارآلات خودداری می کنند. وی ادامه می دهد: “درحالیکه خرید ابزارآلات از طرف سازندگان معتبر کاهش یافته است، احتمالا ابزارآلات به صورت آنلاین در شبکه های اجتماعی فروخته می شود.”

خریداران باید از فروشگاه های اینترنتی فاکتور معتبر و شماره سریال ابزار خریداری شده را دریافت کنند تا در صورت سرقت ابزارآلات بتوانند دزدادن را گیر بیاندازند.

 

 

 

تلگرام