مجله خبری زودتولز

چگونه در کمترین زمان ممکن تایر پنچر ماشین را تعمیر کنیم ؟

چگونه در کمترین زمان ممکن تایر پنچر ماشین را تعمیر کنیم ؟

چگونه پنچری ماشین را بگیریم ؟

به چه روشی لاستیک پنچر شده را تعمیر کنیم ؟ این سوال در ذهن هر راننده ای به وجود می آید .

چه با اتوبوس و چه با خودروی شخصی خودتان در جاده های شهری ، بین شهری و خاکی در راه باشید همیشه نگرانی در مورد پنچری لاستیک وجود دارد .

اگر به تعمیرگاه لاستیک و آپاراتی دسترسی نداشته باشید مجبورید خودتون دست به کار شید و پنچری ماشینتونو بگیرید . با ما همراه باشید …

به چه وسایلی برای این کار نیاز داریم ؟

  1. یک کیت پنچری گیری
  2. یک عدد تیغ یا چاقو
  3. یک عدد انبردست

قدم اول

کیت پنچری گیری تهیه کرده اید را باز کنید . با سه قطعه‌ی مجزا در آن روبرو خواهید شد .

  1. یک سوزن آهنی
  2. یک انبر آهنی
  3. ماده لاستیکی و عایق

ابتدا یکی از نوار های لاستیکی را جدا و سعی کنید آن را در انبر آهنی فرو و در میانه نگه دارید . اگر این کار به قدرت زیادی نیاز داشت می‌توانید از انبر دست هم استفاده کنید . به تصاویر توجه کنید . وقتی که این قدم اول آماده شد آن را به کناری گذاشته و به سراغ قدم بعدی بروید .

1

2

3

قدم دوم

در این قدم باید میخ ، پیچ یا هر جمسی که در لاستیک گیر افتاده را خارج کنید . از آنجا که احتمالاً جسمی که وارد لاستیک شده است با قدرت دست خارج نمیشود ، برای این مورد می توانید از چاقو یا انبردست استفاده نمایید . نکته بسیار مهم در این قدم این است که شئ سوزنی که در قدم اول معرفی شد را در دست دیگرتان بگیرید تا به محض اینکه جسم از لاستیک خارج شد ، سوزن را داخل سوراخ فرو ببرید . ( با انجام این کار هوای زیادی از لاستیک هدر نمیشود )

4

5

قدم سوم

در این قدم سوزن را در سوراخ با قدرت بالا و پایین کنید و به دیواره های لاستیک خراش بدهید تا راه را برای ماده ی عایق باز کند . در این مرحله نیز به دلیل جلو گیری از اتلاف هوای موجود در لاستیک پس از خارج کردن سوزن آهنی بلافاصله انبر و عایق را از قسمت وسط در سوراخ فرو برده و فشار دهید. برای درک بهتر این قدم تصاویر را مشاهده کنید .

6

7

قدم چهارم

پس از اینکه انبر را کاملا به داخل سوراخ فشار دادید ، زمان آن است که انبر را با یک حرکت سریع و پر قدرت از سرواخ بیرون بکشید . اگر حرکت دست شما به میزان کافی سریع باشد ماده ی عایق در همان محل باقی میماند .

8

قدم پنجم

حالا زمان آن رسیده که اضافات ماده ی عایق را به وسیله ی کاتر یا چاقو ببریم . می توانید شعله ی آتش را نیز برای چند لحظه به آن بگیرید تا کاملاً پاکسازی شود اما بدون شعله آتش هم مشکلی پیش نخواهد آمد .

8

..:: در این بخش میتوانید از آب و کف برای تست پنچری لاستیک استفاده کنید ::..

9

..:: کار تمام است ! شما لاستیک خود را تعمیر کردید ::..

تلگرام