مجله خبری زودتولز

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری کار پیچیده یا سختی نیست و هر کسی میتواند با داشتن اطلاعات درباره زیر سازی و نصب آن را داشته باشد ، میتواند بدون مشکل و به راحتی این کار را انجام دهد .

در این مطلب به آموزشی ساده و روان در رابطه با این بحث می پردازیم .

مهم ترین موارد در نصب کاغذ دیواری

۱ – مرحله زیر سازی که قبل از نصب کاغذ دیواری انجام میشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . اگر در دیوار مد نظر شما شکاف ، سوراخ و یا … باشد و شما آنها را اصلاح نکنید ، در پایان کار خروجی مناسبی دریافت نخواهید کرد ، زیرا دیوار شما پُر خواهد بود از ناهمواری ها !

۲ – بسیار توجه داشته باشید که حتماً دیواری که قصد کاغذ دیواری کردن آن را دارید خشک باشد ! مرطوب بودن دیوار به کار شما آسیب میزند .

۳ – اگر دیواری که میخواهید بر روی آن کاغذ دیواری نصب کنید گچی هست ، باید قبل از کاغذ کاری ، آن را با یک پرایمر روغنی بپوشانید .

587023161-picture-wallpaper-for-home

۴ – توجه داشته باشید اگه روی دیوار لنکه های رنگ وجود داشت حتماً قبل از شروع کار آنها را پاک کنید .

۵ – بعد از انجام مراحل فوق ، دیوار مورد نظرتون رو با سیریش و چسپ کاغذ دیواری بپوشانید و تا زمان خشک شدن آن صبر کنید . انجام این مرحله باعث بهتر چسبیدن کاغذ دیواری روی دیوار میشه .

۶ – اگر خانه نوساز نیست و به عبارت دیگه کلید و پریز ها نصب شده اند ، باید تمام آنها را قبل از انجام کار باز کنید . توجه داشته باشید که اگر خانه مجهز به شوفاژ یا رادیاتور است نیز باید همین کار را در مورد آنها نیز انجام بدهید و آنها را باز کنید .

۷ – ضمناً توجه داشته باشید کاغذ کاری باید آخرین مرحله کار باشد . یعنی دیوار ها در صورتی که قرار بوده رنگ شوند ، رنگ شده باشند . حتماً رنگ کاری ها را قبل از کاغذ کاری انجام دهید وگرنه ممکنه باعث کثیف شدن یا رنگی شدن کاغذ دیواری ها بشه .

تلگرام