مجله خبری زودتولز

نقد و بررسی رنده گندگی ۲۰۱۲NB ماکیتا

مقدمه

ماکیتا یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین شرکت های تولید ابزار در جهان میباشد . رنده گندگی ۲۰۱۲ ماکیتا جزو دستگاه های خوب و مرغوب ماکیتا میباشد .

دستگاه رنده گندگی در صنعت چوب به کار میرود . نام این دستگاه در گذشته رنده ” گنده گیر ” بوده که بنا به تلفظ و گذشت زمان به رنده گنده گیر تبدل شده است .

رنده گندگی برای از بین بردن سطوح ناهموار چوب به کار میرود .

طراحی دستگاه

2012NB-bgاین محصول دارای طراحی جمع و جور و وزن بسیار کمی است . این ویژگی جابه جایی آن را بسیار آسان می کند . به دلیل قابل حمل بودن این دستگاه ، در بین سایر رنده گندگی ها طرفداران بیشتری دارد .

این دستگاه درواقع یک دستگاه دو کاره محسوب میشود .

رنده و گندگی دو دستگاه مختلف هستند که در این محصول از شرکت ماکیتا با هم ادغام شده اند .

از دیگر قابلیت های مهم رنده گندگی ۲۰۱۲NB می توان به قابلیت تعویض سریع و آسان تیغه ، کم صدا و پر قدرت بودن ، میز کار وسیع جهت کار بر روی قطعات بزرگتر و همچنین بدنه عایق دوبل آن اشاره کرد .

مشخصات فنی دستگاه

makita-2012nb-planer-thicknesser-240v-pid39699_2

رنده گندگی ۲۰۱۲NB ماکیتا با قدرت ۱۶۵۰ وات و سرعت آزاد ۸۵۰۰ دور در دقیقه قابلیت رنده کاری در عرض ۳۰۴ میلیمتر و حداکثر عمق ۳ میلیمتر را دارد . منبع تغذیه این دستگاه برق با ولتاژ‌ ورودی ۲۲۰ ولت میباشد . وزن دستگاه ۲۷ کیلوگرم بوده که در مقایسه با سایر رنده گندگی ها از وزن مناسب تری برخوردار است .

جمع بندی

دستگاه رنده گندگی ۲۰۱۲NB ماکیتا ، دستگاهی مناسب و با دوام برای کارگاه نجاری شماست . این دستگاه نیز مانند سایر دستگاه های ماکیتا دارای دوازده ماه گارانتی رسمی از شرکت تیوا گستر درخشان میباشد .

تلگرام