مجله خبری زودتولز

تاریخچه نیپکس

نیپکس (Knipex) یک تولیدکننده انبردست برای کاربران حرفه ای در کشور آلمان می باشد. دفتر مرکزی شرکت در شهر ووپرتال (Wuppertal) واقع شده است. برای چهار نسل، نیپکس یک شرکت مستقل و با مالکیت خانوادگی بوده است.

کارل گوستاو

شرکت نیپکس در سال ۱۸۸۲ توسط گوستاو پوتچ (C. Gustav Putsch) تاسیس شد. اوایل بر روی تولید انبردست و انبر نعل بند تمرکز داشت که این محصولات به صورت دست ساز توسط انسان تولید می شدند ولی به مرور زمان ماشین آلات صنعتی و دستگاه های مختلف جانشین نیروی انسانی شد. در سال ۱۹۴۲ کارل پوتچ (Carl Putsch) نماینده نسل دوم این شرکت نام تجاری نیپکس (Kniplex) را ثبت کرد. از سال ۱۹۵۰ شرکت نیپکس به طور مداوم انواع مختلف انبردست را تولید می کند. کارل پوتچ در سال ۱۹۵۴ به عنوان مدیرعامل انتخاب شد و عملیات تولید را به سمت اتوماتیک کردن پیش برد و نوآوری در تولید محصولات را در اولویت قرار داد. با شروع دهه ۱۹۹۰ کارگروه های مختلف عضو نیپکس شدند و نسل چهارم این شرکت را تشکیل دادند. در این زمان دفاتر فروش در کشورهای دیگر تاسیس شد به طوریکه در حال حاضر بیش از ۶۰ درصد محصولات نیپکس به کشورهای متعدد در سراسر جهان صادر می شود.

انبردست نیپکس

محصولات نیپکس در حال حاضر شامل ۱۰۰ مدل انبردست با مجموع بیش از ۹۰۰ نوع مختلف از نظر طول، شکل و دسته می باشد. این مجموعه شامل انبردست های معمولی مانند انبردست ساده، انبر دست سیم چین و انبردست دم کلاغی و انبردست های تخصصی برای استفاده در نصب و راه اندازی برق و لوله کشی می باشد. این شرکت همچنین ابزارآلات ویژه برای برش و فشرده سازی در کاربردهای خاص مانند هوا و فضا، فناوری خورشیدی و نصب فیبر نوری تولید می کند. نیپکس همچنین یک مجموعه ابزارهای عایق شده برای کار با برق فشار بالا نیز تولید می کند. بیشتر شهرت نیپکس برای نوآوری در زمینه تولید ابزارآلات می باشد.

 

شرکت نیپکس بیش از ۱۰۰۰ کارمند در دفتر مرکزی خود در شهر ووپرتال (Wuppertal) دارد و بیش از ۴۰ کارآموز در دوره های مختلف کارآموزی این شرکت مشغول یادگیری هستند. یک کارگاه آموزش تخصصی برای کارآموزان نیپکس وجود دارد که به تمام کارآموزان، شرکت در این کارگاه آموزشی پیشنهاد می شود.

شرکت نیپکس

KNIPEX Tools LP بخش فروش و بازاریابی نیپکس در آمریکای شمالی می باشد. دفتر نمایندگی در روستای Arlington Heights در ایالت ایلینوی (Illinois) واقع شده است. این دفتر با فروش حرفه ای، بازاریابی و خدمات به مشتریان از بازارهای خود در آمریکا و کانادا پشتیبانی می کند.

شرکت اصلی یک روز از سال به عنوان یک موزه در اختیار عموم قرار میگیرد تا ابزارآلات که شرایط کار و زندگی در گذشته را نشان میداد به معرض نمایش قرار دهد.

 

این مطلب به صورت انحصاری توسط تیم زودتولز تهیه و منتشر شده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع خلاف قوانین کپی رایت می باشد.

تلگرام