مجله خبری زودتولز

تاریخچه اسکیل

مقدمه

اره گردبر مدل E اسکیلاسکیل (Skil) یکی از مشهورترین برندهای تولید ابزارآلات برقی در سال ۱۹۲۴ تاسیس شد. نقطه قوت شرکت همیشه نوآوری بوده است. اره گردبر مدل E در سال ۱۹۲۴ معرفی شد که اولین اره گردبر قابل حمل در جهان بود. در سال ۱۹۳۷ مدلSkilsaw® Model 77 بر پایه مدل E معرفی شد که به عنوان بهترین مدل اره گردبر قابل حمل دیجیتالی در زمان خود بود و همچنان پس از گذشت بیش از ۷ دهه در بعضی محل های ساخت و ساز ساختمانی در آمریکا یافت می شود. شرکت اسکیل در تولید اره گردبر تخصص و تجربه بالایی دارد به طوری که امروزه اره گردبرهای قابل حمل با نام تجاری Skilsaws یا Skil saws شناخته می شوند.

محصولات اسکیل شامل اره گردبر، دریل پیچ گوشتی، میخ کوب و منگنه کوب، چسب زن، سمباده غلطکی، سمباده گرد، سمباده چندکاره، فرز، چکش، دریل، همزن، اره عمودبر، تراز لیزری، اره افقی بر، اور فرز و رنده نجاری می باشد.

تاریخچه

Edmond Michel

در اوایل دهه ۱۹۲۰ ادمون میشل (Edmond Michel) مهاجر فرانسوی در New Orleans آمریکا، گروهی از کشاورزان را در حال درو کردن نیشکر با چاقوهای بزرگ و بلند مشاهده می کرد. پس از آن میشل شروع به تحقیق و آزمایش کردن مکانیزم کار ابزارهای کار این کارگران کرد. در سال ۱۹۲۳ یک کارد و چنگال موتوری با ابعاد ۶ اینچ اختراع کرد. اره گرد متصل روی قاب چوبی و با یک موتور اولین مدل از اره گردبر الکتریکی بود.

پس از مطالعه درباره اختراع جدید میشل، جوزف سولیوان (Joseph Sullivan)، یک توسعه دهنده در شهر Minneapolis برای پیدا کردن میشل به New Orleans سفر کرد. سپس میشل و سولیوان تصمیم به تاسیس یک شرکت گرفتند و به شیکاگو نقل مکان کردند و شرکت میشل الکتریک (Michel Electric) را در سال ۱۹۲۴ تاسیس کردند. در سال ۱۹۲۶ نام تجاری skil متولد شد. پس از اینکه میشل شرکت را ترک کرد، سولیوان نام شرکت را به اسکیل تغییر داد.

۱۹۷۹ تا امروز

شرکت امرسون الکتریک (Emerson Electric) شرکت اسکیل را در سال ۱۹۷۹ خریداری کرد. تحت مالکیت جدید شرکت skil به خوبی رشد خود را ادامه داد. در سال ۱۹۸۲ این شرکت در برنامه ای برای تبدیل شدن به بزرگترین شرکت ابزارآلات برقی در آمریکا روی سیستم های تولید و کنترل کیفیت جدید سرمایه گذاری کرد. تا سال ۱۹۸۸ این شرکت به هدف خود رسید.

در سال ۱۹۹۱ شرکت امرسون الکتریک با همکاری شرکت بوش (Bosch) با سرمایه گذاری مشترک، ابزارهای برقی ترکیبی خود را عرضه کردند. در سال ۱۹۹۲ این سرمایه گذاری مشترک به عنوان شرکت S-B Power Tool به بهره برداری رسید. در سال ۱۹۹۶ و پس از ۴ سال همکاری، شرکت بوش مالکیت کامل skil را به دست گرفت.

در ۲۳ آگوست ۲۰۱۶ شرکت Chervon سازنده ابزارآلات برقی در نانجینگ (Nanjing) چین به توافق رسید که نام تجاری skil را از بخش ابزارآلات برقی بوش کسب کند و کنترل کسب و کار اسکیل در بازار آمریکای شمالی و اروپا را برعهده گرفت.

این مطلب به صورت انحصاری توسط تیم زودتولز تهیه و منتشر شده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع خلاف قوانین کپی رایت می باشد.

تلگرام