مجله خبری زودتولز

لیزر سبز یا لیزر قرمز؟!

مقایسه لیزر سبز با لیزر قرمز جالب و چالش برانگیز است. به وضوح چشم انسان با رنگ سبز نسبت به رنگ قرمز راحت تر بوده اما عوامل دیگری نیز وجود دارند که باید مورد توجه قرار بگیرند که مهم ترین آنها هزینه و زمان اجرای (runtime) باتری می باشد. خبر خوب این است که هزینه لیزرهای سبز به طور چشمگیری کاهش یافته است، بنابراین تولید لیزرهایی مانند مدل GLL 100 G بوش (با قیمت ۲۲۹ دلار) آسانتر شده است. خبر خوب دیگر این است که لیزرهای قرمز با بعضی گزینه های ارزان تر همچون مدل GLL2 بوش به فروش می رسد. این کاهش قیمت قطعا تصمیم گیری را آسان نمی کند، ولی خبر خوبی است که تقریبا هر کسی می تواند لیزر تهیه کند. زمان اجرای باتری فاکتور مهم دیگری برای انتخاب لیزر مناسب می باشد. این درحالی است که بوش مشخصات خود را ارئه نمی دهد. برند PLS برای مدل PLS180 با خط لیزر قرمز (با قیمت ۲۸۲ دلار) بیش از ۳۵ ساعت کارکرد تخمین زده است ولی این زمان برای مدل PLS180 با خط لیزر سبز (با قیمت ۴۷۹ دلار) فقط ۲ الی ۶ ساعت است که احتمالا این زمان اجرا بسیار مشابه به سایر برندها می باشد.

لیزر PLS180

ما به تازگی در نمایشگاه STAFDA نگاهی به لیزر سبز جدید شرکت بوش انداختیم. این لیزر ۳۶۰×۳ خط سبز ارائه می دهد که از پلتفرم ۱۲ ولتی استفاده می کند که بسیار حساس و دقیق است. بوش در یک جایگاه منحصر به فرد در تولید تکنولوژی لیزر قرار دارد. محصولات آنها دارای باتری فشرده خوب هستند اما زمان اجرای بسیار کم باتری یک موضوع مهم است.

لیزر جدید سبز بوشانواع مختلفی از لیزرها وجود دارد که میتوانید با مراجعه به وب سایت زوتولز انواع آنها را مشاهده کنید. اگر درباره لیزر و نحوه کار با آنها سوال دارید با کارشناسان زوتولز تماس بگیرد (۶۶۹۶۹۶۷۷-۰۲۱) ما خوشحال خواهیم شد به شما در پیدا کردن یک لیزر مناسب کمک کنیم.

تلگرام