مجله خبری زودتولز

روش های گرم نگه داشتن منزل

مقدمه

در فصل زمستان یکی از راه های جلو گیری از اطلاف انرژی و گرمای بیشتر در خانه ، گرم نگه داشتن خانه است !

ممکن است در ابتدا این جمله اشتباه به نظر برسد اما با کمی تفکر به این موضوع میرسیم که اگه کارهایی را برای جلوگیری از اطلاف انرژی و ماندن گرما در خانه انجام دهیم ، هم در زمستان گرم میمانیم هم هزینه قبض های خانه سر به فلک نمیکشد !

روش های گرم نگه داشتن خانه

۱ – تنظیمات ترموستات

بیشتر مردم در فصل های سرما ترموستات منزل خود را در حدود ۷۵ تنظیم میکنند . این عمل به راحتی باعث افزایش هزینه های آن خانه خواهد شد . برای کاهش هزینه ها و گرم نگه داشتن خونه میتونید ترموستات رو روی ۶۸ درجه تنظیم کنید تا هم منزل گرمی داشته باشید هم در هزینه ها صرفه جویی کنید .

اگر باز هم سردتون بود ، میتونید از لباس های گرم استفاده کنید .

۲ – درزگیری درب ها و پنجره ها

یکی از دلایل سرد بودن خانه و هزینه های بالا اطلاف انرژی است . یکی از دلایل اطلاف انرژی میتواند باز بودن درز های درب ها و پنجره ها باشد . به راحتی و با استفاده از درزگیر ها میتوانید هم از اطلاف انرژی و خارج شدن هوای گرم از منزل جلو گیری کنید و هم هزینه ها را پایین تر بیاورید . برای درز ها میتوانید از لاتکس یا سیلیکون استفاده کنید .

۳ – استفاده از نایلون های ضخیم

در بخش هایی از منزل که ورود و خروج هوا بسیار است میتواند از نایلون های ضخیم برای جلوگیری از ورود سرما استفاده کنید . همچنین به عنوان پرده و پشت دری ها هم ، میتوانید از پرده ها و پشت دری های ضخیم استفاده کنید که خود آنها هم جلوی اطلاف انرژی را تا حدودی میگیرند .

۴ – استفاده از فرش ها و موکت های مناسب

در بسیاری از موارد سرما از کف خانه ، وارد خانه میشود . اگر از فرش مناسب استفاده کنید میتوانید جلوی ورود سرما از طریق پاها به خودتون رو بگیرید . سرما از کف منزل به تمام نقاط ، مبل ها ، صندلی ها و … منتقل میشود پس از استفاده از فرش و یا موکت مناسب بسیار حائز اهمیت میباشد .

۵ – عایق کاری مناسب

عایق کردن خانه از بهترین راه های گرم کردن خانه است و حتی با این روش میتوانید به خنک بودن خانه در تابستان نیز کمک کنید ! هر چه قدر عایقی که استفاده میکنید ضخیم تر باشد ، عملکرد  مناسب تر و قوی تری را از خود نشان میدهد .

تلگرام